Bernard Łopacz

O mnie

Moja raciborska pracownia projektowa – Archidom – działa nieprzerwanie od 1992 roku. W zakres usług, które oferuje, wchodzą zarówno wielobranżowe projekty kubaturowe, jaki i projekty wnętrz, nadzór, doradztwo oraz usługi uzupełniające. Działamy kompleksowo, ponieważ do zespołu należą nie tylko doświadczeni architekci, lecz także inżynierowie i technicy budowlani oraz projektanci branżowi. Obecnie firma liczy 8 pracowników.

 
- projektując największą uwagę skupiam na...
...kliencie w przypadku inwestora indywidualnego czy firmy, kiedy architektura tworzona przeze mnie dla niego ma spełniać jego oczekiwania, status, komfort mieszkania lub pracy, kiedy to forma zewnętrzna cz też wnętrze domu, firmy ma odzwierciedlać jego potrzeby estetyczne, określać pewną harmonię pomiędzy ładem przestrzennym formy, kolorem, a jego osobistymi odczuciami i pozytywnym odbiorem powstałego otoczenia. Dalej skupiam uwagę na stworzeniu klarownej i czytelnej funkcji, prostocie rozwiązań, estetycznej formie i ekonomi inwestycji.

- w mojej ocenie dobry projekt to taki który ...
... niesie w sobie pewną nutę oryginalności, który po zrealizowaniu nie razi i spełnia zakładane oczekiwania.
- w przypadku budynku mieszkalnego jest wygodny w użytkowaniu
- w przypadku budynku firmowego podkreśla i klasyfikuje format firmy
- sprawia, iż użytkownik czerpie długotrwałe korzyści wynikające z właściwego doboru użytych materiałów, wykreowanej funkcji oraz wrażenia estetycznego, jaki stanowi efekt projektu po zrealizowaniu.
 
WYWIAD 
  

ProjektyBudynek biurowy „Komart” w Knurowie

Projekt obejmował przebudowę elewacji budynku z zastosowaniem płyt włókno-cementowych oraz remont strefy wejściowej. Kolejnym etapem był projekt wnętrz wszystkich pomieszczeń - w tym sali konferencyjnej, gabinetu prezesa i sekretariatu. W projekcie zastosowano produkty firmy Iduro.


 
 • Archidom - Iduro 1 a
 • Archidom - Iduro 1 b
 • Archidom - Iduro 1
 

Rozbudowa budynku biurowego – Racibórz, ul. Piaskowa

Przedmiotem opracowania była rozbudowa zabytkowego budynku. Projekt zakładał rozbudowę o przeszkloną klatkę schodową oraz dodatkowe pomieszczenia biurowe zlokalizowane w nadwieszeniu na drugiej oraz trzeciej kondygnacji.


 
 • Archidom - Iduro 2 a
 • Archidom - Iduro 2 b
 • Archidom - Iduro 2
 

Przedszkole - Kozy

Projektowany budynek ma pełnić funkcję przedszkola 9-oddziałowego z oddziałami integracyjnymi. Został zaprojektowany na planie litery „C”, dzięki czemu zapewnia właściwe nasłonecznienie sal przedszkolnych, tworząc wewnętrzny dziedziniec, który można w prosty sposób zaaranżować na plac zabaw.


 
 • Archidom - Iduro 3 a
 • Archidom - Iduro 3 b
 

Restauracja „Grill Bar” w Lubomii

Projekt restauracji-grill baru zlokalizowanej przy głównej drodze. Przewidziany głównie dla przejezdnych kierowców. Poza częścią gastronomiczną w projekcie zaplanowano kilka pokojów hotelowych. Projekt obejmuje dwie sale na parterze wraz z obszernym tarasem przeznaczonym na gastronomię grillową. Na piętrze znajdują się dwa pokoje mieszkalne oraz administracja.


 
 • Archidom - Iduro 4 a
 • Archidom - Iduro 4 b
 • Archidom - Iduro 4
 

Projekt obiektu hotelowo-gastronomicznego – Komorno

Obiekt o charakterze budynku rezydencjalnego z czytelną, osiową i geometryczną fasadą frontową. Zaprojektowany z dbałością o szczegóły. Projekt uwzględnia pokrycie dachem mansardowym. Cały kompleks budynków jest zlokalizowany na rozległym, zadbanym obszarze zieleni, który idealnie wkomponowuje się w styl dworu szlacheckiego.


 
 • Archidom - Iduro 5 a
 • Archidom - Iduro 5 b
 • Archidom - Iduro 5
 

Restauracja „Perła” - Krzanowice

Projekt wnętrz restauracji Perła obejmował remont głównej sali wraz ze strefą wejściową. Sala balowa została powiększona poprzez zabudowanie tarasu, gdzie wykonano duże przeszklenia. Remontowi podlegał także bufet, gdzie na froncie lady barowej zastosowaliśmy motywy roślinne.


 
 • Archidom - Iduro 6 a
 • Archidom - Iduro 6 b
 • Archidom - Iduro 6
 
 
 

O mnie

Komentarz od Iduro: Pan Bernard Łopacz to człowiek czynu, który wyróżnia się niezwykłą skromnością. Architektura to dla Niego pasja i praca, ale działania Pana Bernarda znacznie wykraczają poza codzienną obsługę inwestorów. Z naszych sprawdzonych źródeł wynika, że myśli także o innych, wspierając w niecodzienny sposób inicjatywy ze swojego miasta. Nie mogliśmy o tym nie napomknąć, gdyż niezwykle cenimy sobie ludzi o wielkim sercu. A architektów - szczególnie! :)

Zakres usług pracowni projektowej Archidom:

1. Wielobranżowe projekty kubaturowe:

- mieszkaniowe wielorodzinne i jednorodzinne
- oświatowe: przedszkola, żłobki, szkoły, inne placówki
- obiekty użyteczności publicznej
- budynki biurowe, przemysłowe, hale produkcyjne, hale magazynowe, itp.
- budynki służby zdrowia, szpitale, przychodnie, itp.
- obiekty gastronomiczno-hotelowe, domy opieki, pensjonaty, itp.

2. Projekty wnętrz

- projekty dotyczące obiektów o dowolnej funkcji w szerokopojętym rozumieniu kreowania przestrzeni, wyposażenia, aranżacji, tworzenia klimatu. Dobieramy odpowiednie materiały, przygotowujemy wizualizacje i czynnie bierzemy udział w realizacji.

3. Nadzory i doradztwo

- sprawowanie funcji kierownika budowy
- sprawowanie funcji inspektora nadzoru
- doradztwo inwestycyjne

4. Usługi uzupełniające

- załatwianie formalności administracyjno-prawnych
- obsługa geodezyjna
- projektowanie ogrodów i zieleni, zagospodarowania terenu, itp.
- kosztorysowanie, przygotowywanie ekspertyz technicznych