Klimatyczna przestrzeń biurowa z filmu Praktykant

Kiedyś, meble biurowe i zabudowy pomieszczeń do pracy nie kojarzyły mi się z niczym interesującym. Ot typowe biurka, fotele na kółkach, regały. N.U.D.A. Na szczęście już z tego wyrosłam. Wyrosłam tym bardziej im głębiej pochłonął mnie świat stylizacji wnętrz.

 

Dziś mogę powiedzieć: NUDA?! NIC BARDZIEJ MYLNEGO!! Skoro otworzyły się przede mną drzwi nowych możliwości – między innymi – współprowadzenie tego bloga, zamierzam udowodnić, że przestrzenie stworzone do pracy mogą być równie kreatywne co inspirujące a czasem wręcz zaskakujące Im mocniej wnikam w temat, tym bardziej wydaje mi się, STOP!, jestem pewna, że to, jak zaaranżowane są biura, jak zaprojektowane stanowiska pracy włączając w to nie tylko aspekty użytkowe ale i całą stylistykę, ma ogromny wpływ na jakość i efektywność pracy. Bo kto nie chciałby pracować w wygodnym, pięknym i stymulującym otoczeniu? Ja na pewno!!

Temat pierwszego wpisu wybrałam... spontanicznie i emocjonalnie przy okazji świątecznego nadrabiania pozycji filmowych – zobaczcie wnętrza biura z filmu „PRAKTYKANT” Nancy Meyers.INTERN COLLAGE1
Mamy tu ogromną, otwartą przestrzeń start­up’owego biura e­commerce, dokładnie sklepu internetowego z odzieżą. Reżyserka, pracując nad filmem, odwiedzała siedziby rzeczywistych początkujących firm na Brooklinie by wyciągnąć charakterystyczny dla nich styl, na który składały się – stary budynek, loftowy charakter, cegła, duże pofabryczne okna.

   

  • INTERN COLLAGE2
  • INTERN COLLAGE3
  • INTERN COLLAGE4
  • INTERN COLLAGE5
  • INTERN COLLAGE6
  • INTERN COLLAGE7

 


Żródło: Styleathome.com

Białe ściany i duże przeszklenia sprawiają, że pomieszczenie jest czyste i jasne mimo nagromadzonych sprzętów. Zauważcie, że strefy obszarów dedykowanych – tj. pokoju konferencyjnego czy gabinetu właścicielki – są usytuowane w szklanych boksach, nie zamykają więc przestrzeni. Rzędy biurek i foteli wprowadzają rytm i porządkują strefy pracy. Całość wydaje mi się bardzo klimatyczna choć z nowoczesną nutą, dynamiczna, dedykowana młodemu zespołowi. Co dodatkowo ujęło mnie w filmie? Szefowa poruszająca się po hali na rowerze! Świetne rozwiązanie – oszczędność czasu i dbanie o zdrowie ;) Film szczerze polecam!

Zainspirowana filmowymi kadrami, poczyniłam poniższy kolaż.


INTERN COLLAGEPlakat wzór: madiva creative

Poduszki dekoracyjne: madiva creative

Dywan: mono­

Fotel czarny : ­veris­ net

Fotel biały : eleven­el

Stół : ORTE­4L­AA

Lampa : stylowa­ lampa­ loft­ hamois­

Magdalena Zalesińska – projektantka odzieży, grafiki i tkanin, miłośniczka stylizacji wnętrz i fotografii, autorka bloga homestylowego

http://madivacreative.blogspot.com/, freelancerka.

https://www.facebook.com/madivacreative/