Daniel Cieślik

O mnie

Daniel Cieślik - niezwykle autentyczny i wyrazisty właściciel częstochowskiej pracowni Anta Architekci. W 2001 roku uzyskał dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i międzynarodowy dyplom Royal Institute od British Architects (RIBA).

 
- projektując największą uwagę skupiam na...
jak najlepszym wykorzystaniu potencjału działki oraz sprostaniu w 100% potrzebom przyszłych mieszkańców. Uważam, że w nowo projektowanych budynkach nie ma miejsca na kompromisy.

- w mojej ocenie dobry projekt to taki który ...
wyprzedza swoje czasy nie tylko materiałowo (co często jest kwestią mody), lecz także funkcjonalnie, dopasowując się do zmieniających się potrzeb i przeznaczenia budynku w trakcie jego użytkowania.

Dobry projekt to taki,
którego bryła będzie dobra niezależnie od tego czy będzie "ubrana" w piękne i często drogie materiały elewacyjne, czy też potraktowana najtańszym tynkiem i pomalowana np. na biało.
 
WYWIAD 
  

ProjektyBudynek biurowo-handlowy w Częstochowie

Przebudowa istniejącego budynku biurowo-handlowego w Częstochowie. Zadaniem pracowni było dostosowanie go do obecnych potrzeb i standardów. Inwestycja zrealizowana.


 
  • 1 Anta Architekci
 

Budynek mieszkalny

Budynek mieszkalny jednorodzinny w okolicach Olsztyna pod Częstochową. Projekt zrealizowany.


 
  • 2 Anta Architekci
 

Budynek mieszkalny

Budynek mieszkalny jednorodzinny w okolicach Puszczy Kampinoskiej pod Warszawą. Obiekt jest w trakcie realizacji.


 
  • 3 Anta Architekci
 

Budynek mieszkalny

Budynek mieszkalny jednorodzinny w Warszawie. Obiekt jest w trakcie realizacji.


 
  • 4 Anta Architekci
 

Budynek biurowy

Budynek biurowy z garażem podziemnym w Częstochowie. Obiekt jest w trakcie realizacji.


 
  • 5 Anta Architekci
 
 

O mnie

Daniel Cieślik - niezwykle autentyczny i wyrazisty właściciel częstochowskiej pracowni Anta Architekci. W 2001 roku uzyskał dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i międzynarodowy dyplom Royal Institute od British Architects (RIBA). 2 lata później otworzył pracownię, która już od 14 lat działa z sukcesami na polskim i zagranicznym rynku. Szybko została doceniona przez środowisko branżowe i zyskała uznanie inwestorów. Obecnie zespół pracowni liczy 27 osób. Wśród nich są zarówno architekci, jak i inżynierowie, kosztorysanci czy konstruktorzy. Na przestrzeni czasu pod okiem architekta Daniela Cieślika powstało ponad 1500 budynków (z czego część jest w trakcie realizacji). Z każdym z projektów wiąże się inna historia, dzięki czemu za każdym razem widać w nich niepowtarzalny styl. Architekt Daniel Cieślik z charakterystycznym dla siebie entuzjazmem podchodzi do projektowania, gdyż jak sam mówi – to Jego nieprzemijająca pasja. Architekturą żyje na co dzień od wielu lat. Według Niego najważniejsze jest wsłuchanie się w oczekiwania inwestorów i projektowanie w takim stylu, którego nie ogranicza ani budżet inwestora, ani wyobraźnia architekta.