Marcel Badetko

O mnie

Projektuję zarówno domy, jak i obiekty komercyjne. Bardzo często tworzę także projekty wnętrz. Choć zgodnie z trendami stawiam na nowoczesność i minimalizm, to nie raz miałem okazję przygotowywać koncepcje, w których nie brakowało awangardowych rozwiązań. Zamiłowanie do architektury towarzyszy mi od najmłodszych lat, ponieważ już wtedy miałem okazję przyglądać się pracy mojej mamy, która również od wielu lat działa z sukcesami w tej branży.

 
- projektując największą uwagę skupiam na...
...detalach i staram się doprowadzać projekt do perfekcji, korzystając z nowoczesnych technologii i materiałów. Zawsze szukam kreatywnych rozwiązań, które sukcesywnie wdrażam w moje projekty.

- w mojej ocenie dobry projekt to taki który ...
...który łączy w sobie estetykę, ale jednocześnie oddziałuje korzystnie na środowisko.
 
WYWIAD fb instagram pinterest linkedin
  

ProjektyProjekt koncepcyjny "Dom własny"

Koncepcja domu wykorzystującego różnice terenu inspirowana modernistyczną architekturą. Projekt stworzony z myślą o wymagających użytkownikach ceniących sobie komfort i przestrzenność.


 
 

Projekt wnętrza barbershopu ButterCut w Katowicach

Projekt wnętrza miał uwzględniać oryginalny styl jego właścicieli. Dlatego nie brakuje w nim takich elementów jak secesyjne meble (których szukaliśmy na terenie całej Polski, gdyż zależało mi na konkretnych rozwiązaniach). Ponadto klimat miejsca budują odważne kolory i lampy wykonane z koryt dla trzody chlewnej. Wykorzystane w projekcie elementy wyposażenia wpływają na wyrazisty i oryginalny charakter wnętrza, w którym goście mogą poczuć się w szczególny sposób, zostawiając za drzwiami stresującą codzienność.


  • galeria3
 
 

Projekt elewacji dla salonu sukni ślubnych

Elewacja to wizytówka każdego budynku. W przypadku salonu sukni ślubnych pierwszą myślą jeśli chodzi kolorystykę, jest oczywiście biel, jednak postanowiliśmy wykorzystać tu kontrast. Drewniane okładziny w strefie wejściowej czynią ją bardziej luksusową, a przy tym także ciekawą. Budynek miał przyciągać uwagę osób przemieszczających się w obrębie głównej ulicy i udało się nam osiągnąć zamierzony cel. Salon wyróżnia się na tle otoczenia i zaprasza do siebie dzięki otwartej przestrzeni bez zbędnego odgradzania się wysokim płotem.


 
 

Taras z basenem

Z doświadczenia wiem, że małe zlecenia są często najciekawsze i pozwalają projektantowi na dużą swobodę. Grillowanie w ciepłe, letnie wieczory cieszy każdego, zwłaszcza gdy można relaksować się w stylowym otoczeniu, w którym główną rolę grają detale.


 
 

Wielkomiejski loft

Małe mieszkanie dla mężczyzny żyjącego w wielkim mieście. Proste i surowe, ale jednocześnie wyróżniające się na tle innych. Co ważne - mieszkanie jest tak zaprojektowane, aby łatwo można je było utrzymać w czystości. Kuchnia, w której skupia się życie towarzyskie na przyjęciach, jest solidna i jednocześnie oryginalna, gdyż pełni tu funkcję reprezentacyjną. Inwestorowi zależało na otwartej przestrzeni. Została zaprojektowana więc w taki sposób, że można ją dowolnie modyfikować, nawet gdyby zaszła np. potrzeba zreperowania motoru w salonie.


 
 
 
 

O mnie

Wierzę w zrównoważone projektowanie i nowoczesne technologie. Uważam, że każdy budynek może oddać otoczeniu więcej niż zabiera. Według mnie celem projektowania jest przekraczanie granic postawionych przez poprzednie pokolenia i urzeczywistnianie idei, które kiedyś wydawały się nieosiągalne.

Ukończyłem studia wyższe na kierunku architektura i urbanistyka. Doświadczenie zdobywałem w interdyscyplinarnych pracowniach. Praca w profesjonalnych zespołach i wkład w kompleksowe projekty dały mi możliwość poznania skrajnie różnych warsztatów pracy. Te doświadczenia wyposażyły mnie w odpowiednie umiejętności. Dzięki nim miałem okazję wypracować sobie własny styl, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność.

Wśród moich pasji prym wiodą fotografia i dalekie podróże, podczas których mam okazję podziwiać architekturę, poznawać kulturę danego państwa i regionu oraz odkrywać nowe smaki. Każda podróż w nieznane jest dla mnie nieskończonym źródłem inspiracji, które później staram się przenieść do moich projektów. Poza podróżami i fotografią wolne chwile spędzam, uprawiając sporty wyczynowe – m.in. crossfit, windsurfing i jazdę na snowboardzie.